0 / 0 Kč

Bibi

Bibi měla jistý a domluvený domov, ale info jaká je a kolik jí je a jak jsme jí poznali je samozřejmě vždycky jinak (hlavně se psem pryč). Nechápu proč lidi lžou, komplikují tím práci a i to, že pejsek může mít domov hned. Takže tam kam jít měla, jsme ji dát nemohli (protože nic z toho co bylo řečeno nebyla pravda a ke starému pánovi, to nešlo). Do 10kg také, nemá, má 14 a teď už asi i víc. Bibi aktuálně zvládá vodítko, zvládá přijít na přivolání, hygienu na jedna, a pro pohlazení si příjde sama, ruky už se nebojí a užívá si mazlení a sama ho vyhledává. Deset let rozhodně nemá, cca 4-5let (dle děděného očkováku by měla mít 15 let), je aktivní a dokonce už se snaží si i hrát. Ostatní pesany, ale bere bohužel ,,zatím,, jako nepřátele, takže s někým to dá s někým ne, ale pokud byla od štěněte na řetězu a izolovaná, tak se není čemu divit, takže trénujeme a hledáme domov přesně pro ni. Bibi už je kastrovaná a plně očkovaná. A je moc fajn.

 

Celý její dosavadní život byl řetěz, dvůr a bití. Na vlastní kůži zakusila ten mizerný psí život. V létě, v zimě, v bahně.... den za dnem a rok za rokem, živořila sama, jako ten kůl v plotě. Chovali se k ní jako k bezcennému a nechtěnému tvoru. Bolest a strach, si každý může přečíst z jejích očí.
Vysvobození přišlo až po letech.
Každý den, hodina, minuta, musí být zatraceně dlouhá....svět přece není metrový řetěz a holá udupaná hlína. Každý tvor, který šlape tuto zem, má přece právo být šťastný, spokojený a milovaný...
Bibi.... tak mazlivě a měkce zní její jméno. Je krásná, plachá a miluje volnost. Nejšťastnější je v travnatém výběhu, kde lítá jako střela. Potřebuje ke štěstí jen velmi málo.... vůni trávy a listí, trochu jídla a hlavně vlídné a citlivé zacházení. Člověk jí ublížil a zradil a tak by měl zase člověk její rozbitou duši slepit a uzdravit.
Bibi se bojí ruky a moc nám lidem nevěří. Snaží se.....a moc by chtěla. Ale všechno je otázka času, přístupu a božské trpělivosti.
Váží okolo 14 kilo a svým vzezřením připomíná mini vlkodava.
Bibi byla přijata do 1plyšový útulek z.s. údajně jako 10 letá fenka. Kolik je jí vlastně doopravdy , to ví je Bůh. Teď už má naturel a fyzičku jako 5 letá fenka. Užívá si sice života plnými doušky.... ale přece jen jí v té životní skládačce chybí malý kousek: OPRAVDOVÝ DOMOV. A jaký by měl vlastně přesně být?
1) Bez malých dětí , které jsou hlučné protože ona má ráda svůj klid
2) Rozhodně ne do bytu. Miluje být volně venku na zahradě, takže určitě pouze do domku se zabezpečenou zahradou.
3) Rozhodně to musí být trpělivá a milující rodinka, nejlépe středního či staršího věku a úplně top by byli i zkušenosti s plachým psíkem.
4) Bibi zatím není úplně mazlící a gaučový typ. Proto ani nevolejte ti, kteří chcete vyloženě mazlíka do postele, na procházky městem atd. Bibi s vodítkem zatím moc nekamarádí. Neví proč ho má a k čemu je dobré. Takže je to taková přetahovaná kdo z koho.
Bibi půjde do nového domova s čipem, očkovaná, zbavená breberek a kastrovaná.
 

 

Dr. DO děkuje... ❤️❤️❤️

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé.

i plyšový pejsek může pomoci živému…
číslo transparentního účtu: 223762870/0600Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Děkujeme

Děkujeme za 150

za 150,- pro útulek

Děkujeme za 300

za 300,- pro útulek

QR kód, kterým můžete přispět přímo z mobilní bankovní aplikace.