Jak to všechno začalo?

Hlavně láskou ke psům a kočenám, vizí pomáhat a koupí/ vlastně i tak trochu adopcí zeleného plyšáka (to jsem já), jak jinak než z druhé ruky :-)

Dostal jsem jméno Dr. DO, a pozici ředitele ?(nejsem študovanej?, ale tak jsme v ČR-země snů) , Káča, se stala mou pravou rukou, asistentkou, a holkou úplně pro všechno, na plný úvazek a z volna ? ?.

Zrodilo se "dítě" s názvem 1.Plyšový útulek z.s.. První tohoto druhu v republice, kde plyšáci pomáhají živým pejskům a kočičkám. A kde živý pejskové a kočičky jsou na prvním místě.

Adopcí plyšáka totiž podpoříte naše svěřence...živé svěřence - pejsky a kočičky a že jich málo není ročně projde útulkem asi 50ks a když máme něco na víc, tak pomáháme dál  :-). Káča pomáhá i ostatním, což není mezi útulky a spolky zase tak standartní, protože, Káča to tak nějak má nastavené - trošku magor.

Snaží se pomáhat všem, napříč republikou(samozřejmě jsou spolky, kterým stačí pomoc od jejich příznivců, ale jsou spolky, kteří si o pomoc říct neumí, nebo se stydí ? -(zrovna Kačena je taková), ale když je potřeba pomoci ostatním , tak neváhá, neřeší prostě koná. Kačena neřeší jedná i přes to , že není řešení, i přes to že  je v háji s prostorem-Punťu, Jessi, Norika, Míšu, Filipa a desítky dalších, kteří tu jsou, nebo teprve přijdou a měli smůlu na člověka. Žádné zvířecí duši neřekneme NE. Všichni u nás mají dveře otevřené-prostě bojuje.

Nejsme typický "klecový" útulek, jak si ho mnozí představují. Žijeme tady všichni pospolu v symbióze ? , lásce, míru a pokoji, když to dře, tak Káča rovná, vysvětluje. Žijeme spolu v rodinném domě s obří zahradou(7000m), večer se dělíme o gauč a koukáme na telku. Káča nosí misky s baštou, léčí bolavá těla i duše a hledá nám těm mladším ty nejlepší páníčky pod sluncem, abychom uvolnilí místo dalším bolavým, protože, když najdeme svůj domov, tak na naše místo čeká další a o tom to je, ale ....dědkové většinou zůstávají...frčí jen mlaďoši.

Spousta z nás tu zůstává, protože na dožití, ale někdy se najde člověk anděl, který si nás vezme a Káča může vzít další ubolenou duši. Nikomu nás nedá pokud Vám nevěří. Jsme staroušci a nikdo nás kromě ní nechce. Utírá po nás loužičky a nikdy kvůli tomu neřekla křivé slůvko :-). Prý nám poslouží až do konce, prý si to zasloužíme, sice nevíme proč-přece jsme tu byli pro Vás lidi a milovali jsme Vás-Káča říká-že vše napraví, ,,za ty hajzly co se na nás vysrali,, moc tomu nerozumíme, ale nebráníme se-naši páníčci někde zmizeli. A až přijde naše poslední hodinka, bude nás držet za tlapku a vyprovodí nás za duhu. Nikdy nás nenechá trpět. Jsme tu všichni  doma.... a ona bydlí u nás s námi i když jí občas trápíme a zlobíme. 

Až se rozhodnete přijet a vybrat si jednoho z nás, ať už plyšového nebo živého, nehleďte na nějaký ten chlup na gauči nebo na kalhotách. Jste v 1.Plyšovém útulku a každý chlup tu má cenu zlata. Každý se proste počítá.  A Káču berte s rezervou- je držkatá, ale ví proč!. Záleží jí na nás, vy by jste někomu z ulice dali svoje dítě , které papláte? Nedali! Chcete někoho z nás?, tak si dobře rozmyslete jestli s námi opravdu chcete strávit zbytek života, jestli nás chcete za kámoše a parťáka a jestli budeme členem rodiny, Vaší rodiny, protože teď rodinu máme:-). Káča je tu pro nás i pro Vás a vždycky se o nás postará i kdyby Vám bylo ouvej(což se stát v dnešní době může) a to vám i vždy říká-vždy volejte, kdyby se něco pos..lo, protože Vy lidé také nejste bezchybní a dostáváte se do problémů docela rychle, dřív než my psi.

Fungování útulku financujeme z vlastních prostředků a z darů lidí co mají srdce na pravém místě ❤️ a také z prodeje kalendářů, kterými se snažíme pomáhat i ostatním útulkúm.

1. Plyšový útulek

je projektem a zaregistrovaným útulkem, který vznikl na základě pomoci pejskům a kočičkám a také pomoci útulkům komplexně.

Útulkům, které jsou povětšinou závislé jen na pomoci dárců a dobrovolníků, ne na státním sektoru. Je to prostě nápad spojit útulky plošně po celé republice, protože problematika pejsků bez domova a množíren, byť se nezdá je zavážná. A proto se do této problematiky vložil Dr. DO - pan Zelený a tuto problematiku se rozhodl řešit za pomoci své asistentky Káči, která se tímto zabývá již řadu let. 

Není to jednoduché téma, ale - cesta je cíl - možná i díky tomuto projektu najdeme pejskům šťastný domov z ostatních spolků a útulků a vznikne spolupráce mezi útulky, které se neznaly a možná se posuneme i dál… Plyšový útulek nabízí k adopci spoustu plyšových pejsků (i živých pejsků) třeba pro rodiče a děti, kteří si nemohou živého pejska dovolit na základě adopční smlouvy, se děti naučí odpovědnosti o zvířátko,je to zodpovědnost pro děti (první smlouva) veškeré finance z těchto adopcí budou použity na pejsky živé (veterina, krmivo, atp.) z různých útulků, které budou potřebovat pomoc. Smyslem projektu „Plyšový útulek“ je přiblížit dětem problematiku péče o zvířata a nejen jim. Jsme zodpovědni za to, co jsme k sobě připoutali... jak řekl Malý Princ ❤️

Kalendáře za 5 let vydělaly útulkům1 560 090,-

Jedním z větších projektů jsou kalendáře s hasiči, na jehož vytvoření se podílelo dnes už nespočet profesionálních hasičů a psů a kočičekz prověřených útulků z celé republiky, kteří hledají svoje DOma. Ke spojení hasiče a psa nedošlo náhodou, protože hasiči při svojí práci často zachraňují i zvířata, která se ocitla v nějaké nouzi nebo potížích - zachraňování mají zkrátka v krvi, vážíme si jak jejich práce, tak i jejich ochoty pomoci ještě o další úroveň více. V kalendáři nejsou jen pejskové, kteří hledají domov ale i staří, které můžete podpořit virtuální adopcí a pomoci jim tak důstojně dožít. Info naleznete na webových nebo fb stránkách útulků, zde navíc získáte podrobné informace o všech těchto "nalezencích", o jejich chráněncích, o tom jak jim můžete pomoci i jinak.

Díky hasičům je projekt úspěšný a výtěžek z prodeje kalendáře může putovat právě do těchto útulků, jejichž nákladná péče o odstrčená a často týraná zvířata zasluhuje podporu vzhledem k tomu, že jsou závislí jen na darech.

Myšlence vzniku tohoto kalendáře dal vzniknout 1. Plyšový útulek pod vedením Dr. DO, který všechny spojil do společného zájmu vytvořit něco, co tu ještě nebylo.

Všem, co v tomto projektu "mají prsty a tlapky"  děkujeme ❤️

Hasičům - těm kteří fotili i těm kteří nefotili, protože tam byli a věnovali se pejskům, i těm kteří dovolili focení, jako jsou páni ředitelé a lidé kolem nich. Fotografkám, za jejich práci. Zúčastněným útulkům, i těm nezúčastněným, že jsou, a že když to často není jednoduché, tak jsou tu proto, aby pomohli a zachraňovali, přestože je to občas nad jakékoliv možnosti a nad rámec toho, co lze zvládnout časově, technicky, finančně a hlavně psychicky….

,,Krásný den ❤️❤️ včera (2018) jsme rozeslali všem zůčastněným útulkům 8230,- takže krásných 123 450,-
1.plyšový útulek věnoval svoji 100,- z prodeje kalendáře k rozdelení mezi útulky, tak ja
k slíbil ?? rovných 90.000,-
Díky tomuto projektu a podpoře sponzorů získaly zůčastněné útulky celkem 

 

                                                                 289 650,- ❤️❤️❤️

 

nekupuj adoptuj....i plyšový pejsek může pomoci živému….. 

děkujeme
❤️❤️❤️