1. Plyšový útulek

je projektem a zaregistrovaným spolkem/útulkem, který vznikl na základě pomoci pejskům a kočičkám a také pomoci útulkům komplexně.

Útulkům, které jsou povětšinou závislé jen na pomoci dárců a dobrovolníků, ne na státním sektoru. Je to prostě nápad spojit útulky plošně po celé republice, protože problematika pejsků bez domova a množíren, byť se nezdá je zavážná. A proto se do této problematiky vložil Dr.DO - pan Zelený a tuto problematiku se rozhodl řešit za pomoci své asistentky Káči, která se tímto zabývá již řadu let. 

Není to jednoduché téma, ale - cesta je cíl - možná i díky tomuto projektu najdeme pejskům šťastný domov a vznikne spolupráce mezi útulky, které se neznaly a možná se posuneme i dál… Plyšový útulek nabízí k adopci spoustu plyšových pejsků (i živých pejsků) třeba pro rodiče a děti, kteří si nemohou živého pejska dovolit na základě adopční smlouvy, což je zodpovědnost pro děti a veškeré finance z těchto adopcí budou použity na pejsky živé (veterina, krmivo, atp.) z různých útulků, které budou potřebovat pomoc. Smyslem projektu „Plyšový útulek“ je přiblížit dětem problematiku péče o zvířata a nejen jim. Jsme zodpovědni za to, co jsme k sobě připoutali………


Kalendáře 2019 vydělali útulkům  439 717,- útulků bylo 24 :-)

 

Jedním z větších projektů jsou kalendáře 2018, na jehož vytvoření se podílelo 56 profesionálních hasičů a 52 psů z prověřených útulků z celé republiky, kteří hledají svoje DOma. Ke spojení hasiče a psa nedošlo náhodou, protože hasiči při svojí práci často zachraňují i zvířata, která se ocitla v nějaké nouzi nebo potížích - zachraňování mají zkrátka v krvi, vážíme si jak jejich práce, tak i jejich ochoty pomoci ještě o další úroveň více. V kalendáři nejsou jen pejskové, kteří hledají domov ale i staří, které můžete podpořit virtuální adopcí a pomoci jim tak důstojně dožít. Info naleznete na webových nebo fb stránkách útulků, zde navíc získáte podrobné informace o všech těchto "nalezencích", o jejich chráněncích, o tom jak jim můžete pomoci i jinak.

Díky hasičům je projekt úspěšný a výtěžek z prodeje kalendáře může putovat právě do těchto útulků, jejichž nákladná péče o odstrčená a často týraná zvířata zasluhuje podporu vzhledem k tomu, že jsou závislí jen na darech.

Myšlence vzniku tohoto kalendáře dal vzniknout 1.Plyšový útulek pod vedením Dr. DO, který všechny spojil do společného zájmu vytvořit něco, co tu ještě nebylo.

Všem, co v tomto projektu "mají prsty a tlapky"  děkujeme ❤️

 

Hasičům - těm kteří fotili i těm kteří nefotili, protože tam byli a věnovali se pejskům, i těm kteří dovolili focení, jako jsou páni ředitelé a lidé kolem nich. Fotografkám, za jejich práci. Zúčastněným útulkům, i těm nezúčastněným, že jsou, a že když to často není jednoduché, tak jsou tu proto, aby pomohli a zachraňovali, přestože je to občas nad jakékoliv možnosti a nad rámec toho, co lze zvládnout časově, technicky, finančně a hlavně psychicky….

Krásný den ❤️❤️ včera (2018) jsme rozeslali všem zůčastněným útulkům 8230,- takže krásných 123 450,-
1.plyšový útulek věnoval svoji 100,- z prodeje kalendáře k rozdelení mezi útulky, tak ja
k slíbil 😊😊 rovných 90.000,-
Díky tomuto projektu a podpoře sponzorů získaly zůčastněné útulky celkem 

 

                                                                 289 650,-❤️❤️❤️

 

nekupuj adoptuj....i plyšový pejsek může pomoci živému….. 

děkujeme
❤️❤️❤️