0 / 0 Kč

Měnín 2023

Měnín 17.8. včerejšek jsem nestihla dopsat(padám na ústa,dopíšu), dnešek začínám 6h Rambousek s Kulíškem jsou ranní ptáci-dát jim snídani a pokračovat další, v letu se převlíknout. Bafani z Měnína řvali celou noc, nastěstí jsem šla spát ve tři, tak to nebylo tak dlouhý. Zavřít velký, vypustit obývák, snídaně do výběhů-všem se omluvit, že snad pátek už jsem tu jen pro ně. Zalít kafé 7:30 půl hodina telefony: veteriny, KVS-co vše dnes musím, aby bylo vše jak má být, spolky, které Reny Herzog den před tím požádala o pomoc -časový rozvrh. Protože bylo jasné, že to je vše jen provizorní a ne napořád. 8h nachystat granule a hurá do smečky, nasypat fenkám, nasypat psům, zkontrolovat štěňata, dolít všude vodu a hurá na hovna a jak dojí, tak další igelitka.
❤️Děkuji moc všem spolkům, za rychlou reakci ❤️❤️.
10h Dejte nám šanci z.s.1 fenka 4 pejsci, dorazila Marta na pomoc
11h Tlapky na cestě z.s. zatím 4 fenky, 12h Marta frčí veterinu
13h Dočasky DE DE z.s. 3 fenky, 2 pejsci fajn převoznice
16h Depozitum Beruška 4 fenky,3mimina 8 psů, těšilo mě
18h Kapka pro Tlapky z.s. 2pejsci + z pátku 7 pejsků, 1 fenka
ve středu večer 2pejsci akut akce Pejsci od vedle z.s
20h kontrola paní veterinářky těch co zbyli a stěhování mamči se štěndama ostatních dospělých . A hurá krmení se zpožděním asi 40 kousků(něco jsem stihla před paní veterinářkou)
Vlastně to byl super den 33 pesanů odfrčelo za lepší budoucností, já byla sice zpocená jak kráva od hoven, ale nebyla jsem sama Marta taky 🙂, praskly mě elastický kraťasy na prdeli a to jsem jedla naposledy ve středu a to jen proto, že mě cestou Peťa Kadlecová koupila při převozu hambáč, jinak bych si nevzpomněla 🙂. mezitím jsem stihla u sousedů nakrmit štěně, pořešit u jiných sousedů kotě a v mezičasech aspoň trochu vylítat pesany,trochu uklidít výběhy. Milion telefonů, sms, no klasika.
❤️Další pejsky z pátku mají :
Adámkův zvířecí azyl z.s. 4 fenečky,
LOZ Písek Milana Macková 3 pejsci, 7 feneček
Kynologický klub Židlochovice 3 pejsky, 8 feneček nejde mě označovat, nebo to neumím 🙂
Děkuju moc všem❤️, zatím tu mám 3 pejsky, 4 fenečky a dvě mimina
Jsem ráda i za to, že jste mě všichni brali s rezervou, protože jsem ráda, že jsem. Byl to fičák, ale nemyslím, že to skončilo, co se psů týče. A fakt jsem měla tento týden, ale úplně jiný program a ani ve snu by mě to nenapadlo. Děkujuuu 🙂, snad jsem vše dobře spočítala 🙂
 
 
Měnín-15.8. jak jsem psala, dostala jsem se k tomu teď jak slepej k housím, počítala jsem září jak bylo předběžně domluveno s panem starostou a ostatními spolky a útulky(že budu moct cca 10psů). Telefonát od Aleny Šmídkové mě ve čtvrtek překvapil, ale šlo o psy, tak jsem vyrazila. Byť jsem stále po strop, vzala jsem 5 pesanů(dva slepé) ostatní byli zajištění-Kapka pro tlapky, LOZ Písek, Adámkův zířecí azyl,Kynologický klub Židlochovice(kusy doplním). Včera u mě byla KVS, nafotit a zjistit v jakém stavu pesani jsou. Mezitím jsem byla domluvená s paní(jméno doplním 🙁 ) z Kynologického klubu Židlochovice, že je u nich potřeba uvolnit jeden kotec, tak že se otočím pro 5pejsků a veterinu postupně nějak pořešíme, protože Měnín je jiný katastr a to znamená, že bude dobré, aby pesani měli aspoň očko,čip a kastraci a paní, co je má na starost to sama finančně nezvládne(je i tak neuvěřitelná).
No a tak to jsem nezvládla, protože jsem dnes měla na vet operaci a tahání stehů a od rána měla info, že pánové z Měnína vydají prvně 12 a pak 20 pesanů v 11dopoledne-tvl, super co teď a kam s nima, byla jsem v 16h. Prvně se postarat a pak zachraňovat 🙂. Ke 38 kouskům(11koček,27 psů, které tu mám, tvl to nedám 🙁. Jsou prázdniny, adopce stojí všude, pesani neubývají. No a tak tu mám o dalších 20 kousků na víc a zítra přibude 5kluků, protože co slíbím, tak dodržím. Ano mají ubytko velmi provizorní, v podstatě bydlí na stavbě(fenečky), kluci jsou zvlášť-dnešní v kotci, páteční ve výběhu na trávě, kterou nikdy neviděli a dost si tam rochní. Nestíhám stavět výběhy, rozestavěné jsou tu tři-včetně skladu(platím ze svých-ne útulkových peněz) jen ruce jsou jen dvě a moc zedníků i když za peníze k dispozici není. Takže ať to shrnu, stejně to do konce nikdo nečte mám tu 59 zvířat+5, co teprve dovezu. Odblešení jsou všichni, jen 3+2 asi týdeních štěňat, propláchnu šamponem(jednonevypadá ok), a pokusím se postupně všechny rozmístit po nejbližších spolcích, kdo bude mít místo-dnes operativní nárazovka (,když nemůžeš,tak přidej víc,,) 21:00 vše ubytované.
A teď- moc bych chtěla poděkovat Martě,(neoznačovat 🙂 ), ale mě to tu stejně nejde 🙂, za pomoc (i když jsem jí zrakvila ruku, jen aby nám neutekl pesan) snad mě odpustí ❤️, KVS-Brno venkov za to, že byli okamžitě na značce a museli na mě čekat a konali a ještě konat budou. Petře-Adámkův zvířecí azyl z.s., za to že tu byla a má u sebe hromadu pesanů z této kauzy a zítra jí ještě asi dovezu slepou fenečku. Aleně Šmídkové za komunikaci s divnolidma, když už to s Evou dost nerozvážně rozjela, že byla na místě. Ten, který mě chtěl minule rozbít ústa za natáčení, tak se dnes mile usmíval. Chci jen podotknout, nevyřeší nic, nadávání na ně-jsou nemocní, ale i tak si myslím, že věděli co dělají, ale prostě tak žili, snad se mě pán ozve, slíbila jsem mu kastraci dvou pesanů, co tam zůstali, tuším, ale, že tam zůstali bohužel ještě další. A 6 kousků, si údajně dnes, nebo včera někdo odvezl do Ústí nad Labem-netuším, jen říkal. 64 odebraných není konečný počet psů, co tam bylo 🙁. Hlava nebere.
 
 
3.8. mě oslovil pan starosta obce Měnín, s problémem přemnožených psů, a že obvolává spolky a útulky v okolí, kdo by měl místo cca v září, že ještě vše chvíli potrvá. Tak jsem mu řekla, že teď jsme plní(ale to jsme pořád) a že s ním budu počítat, protože do září tu budou další výběhy (stále buduju). FB nestíhám-nic nevím 🙁. Ve čtvrtek večer telefon od Aleny Šmídkové 15.8. jestli počítám se zítřkem ve tři, zrovna jsem krmila-venčila poslední pesany a byla myšlenkama, ale úúplně jinde(takto pozdě už jsem v úsporném režimu a těším se, že se i já najím). Tvl,nic nevim, jo, ok budu tam, ale vidle do mýho na minuty naskládanýho programu-pátky mám nejvíc veteriny a focení. Tak jsem si polítala veteriny, nachystala přeravky,klec, odchytový rukavice a tyč, deky, povlečení, dezinfekce, gumový rukavice, pamlsky, odblešováky, povenčila smečku a vyrazila. 15:03 jsem byla u Obecního úřadu. Na místě čekal pan starosta, Alena a Eva Pernová, v zápětí dorazila Petra Kadlecová s manželem a dodávkou. Porada- na vyžádání majitelů psů k domu mohl jen pan starosta a Peťa s manželem, tak jsem jim naházela přepravky,klec,rukavice,tyč, a protože nemůžu sedět a čekat, tak jsem s bývalým panem starostou vlezla na ekodvůr, abychom našly aspoň nějaké kastroly na vodu a granule, aby pesani v provizorním ubytování než si je rozvozí ostatní spolky, měli z čeho pít a jíst. Bývalý pan starosta nanosil vodu a vše umyl-děkujuuu, mě si zavolala Peťa k sobě. Tak jsem frčela. Dovnitř, pán nikoho nepustil a to jsem měla svoje růžové gumáky-co kdyby zase metr hnoje. Vyhazoval pesany Peti před vrata jak co ulovil a Peťa je sázela do přistavených klecí a přepravek a my odnášeli a doplňovali,co se kde vešlo hlavně dokud nějak komunikoval a byl ochoten vydávat. Jak bylo vše plné jeli jsme k úřadu cca 22 psů, pesany vyndali do provizorního ubytka a Peťa jeli druhé kolo(majitelé neměli vědět, že tam pesani budou do druhého dne, no ale co už, když to ČT řekla ve zprávách) Já už musela letět na focení kalendáře, jen jednoho pesana jsme odemně z klece vyndali a jednoho přehodili do přepravky,aby zůstala jedna volná pro Peťu, nebyl čas přebírat, překvapení doma. Za vesnicí jsem zastavila, dala všem pamlsky a nexgard a za 5minut je ty naše děravé silnice uspaly jak mimina.
Pesani jsou vyhublí, zablešení, dva slepý z toho jeden bez oka, smrdí luxusně-ostatní až po vyšetření. 5kusů-5 kluků-zase koule.
Peťo klobouk dolů, myslím, že zítra záda a ruce nebudeš cítit.
Pokud byste nám případně na veterinu chtěli přispět, budeme moc rádi, byť běžně o peníze nežádám, číslo tr.účtu: 223762870/0600, děkujeme ❤️

Dr. DO děkuje... ❤️❤️❤️

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé.

i plyšový pejsek může pomoci živému…
číslo transparentního účtu: 223762870/0600Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Děkujeme

Děkujeme za 150

za 150,- pro útulek

Děkujeme za 300

za 300,- pro útulek

QR kód, kterým můžete přispět přímo z mobilní bankovní aplikace.