0 / 0 Kč

Kačenka

štěňátko k nám přišlo na žádost jedné záchranářky, které  se povedlo toto štěndo a další dvě(o týden dřív a nešli k nám) vytrhnout od překupníků ze Štemberka. Kačenku jsme vzali pod sebe a stejně tak i hned předali na hospitalizaci na veterinu  ve Vyškově( MUDr. Vymazal, kde jí okamžitě začali léčit –přesně z důvodu, že byla od překupníků-tzn-neočkovaná, nečipovaná, neodčevená i přes to , že v inzerátu na Bazoši, byl napsaný přesný opak).

Kačenka byla na veterině cca 14 dní, a jak jsme předpokládali, se u ní Parvoviroza projevila, ale díky injekcím a hospitalizaci, to zvládla a dnes má super domov a žije. Bohužel její bráchové, i když jsme paní upozornili, že by je měla nechat hospitalizovat a měli by projít zaléčením, tak zemřeli. Paní s nimi sice na veterině byla, ale…to je na delší povídání. Nicméně Kačenka je na živu, má skvělý domov a to je nejvíc. Škoda, že lidi neposlouchají, co se jim říká….krásní kluci tu mohli být.

 

Parvoviróza je střevní virové onemocnění, které postihuje především mladé psy, ale nakazit se může i starší pes. Onemocnění je charakteristické krvavým průjmem, zvracením, nechutenstvím a zvýšenou tělesnou teplotou. V průběhu onemocnění dochází ke značné dehyrataci organismu, což bývá hlavní příčinou úhynu nemocných jedinců. Parvovirus je v průběhu onemocnění vylučován trusem a to nejvíce mezi 4. až 7. dnem po infikování, kdy jsou také nejvýraznější viditelné příznaky onemocnění (zvracení, průjem atd.)

Do vnějšího prostředí vyloučený virus přežívá po mnoho měsíců a je zdrojem pro další šíření nákazy. Virus do značné míry odolává účinku běžných dezinfekčních prostředků. V jednou již zamořeném chovu psů s pravidelných odchovem několika vrhů štěňat během roku(množírna), je velmi obtížné nákazu vytlačit bez použití vhodné vakcinace fen, štěňat a důkladné dlouhodobé asanace prostředí, ale to se překupníkům nevyplatí. Proto se snaží štěně prodat co nejdříve a rychle, než se Parva projeví a štěně uhyne.

 

 

https://olomoucka.drbna.cz/krimi/22504-veterinari-varuji-pred-skupinou-ze-sternberka-ktera-prodava-psy-zvirata-jsou-casto-bez-ockovani-a-cipu.html?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0evv9UvXuAtmMhv8ea4uwdCS-LtDIIlZW2mPla8rg0yNvwCtbLpsReM7Q#Echobox=1624625067

Dr. DO děkuje... ❤️❤️❤️

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé.

i plyšový pejsek může pomoci živému…
číslo transparentního účtu: 223762870/0600Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Děkujeme

Děkujeme za 150

za 150,- pro útulek

Děkujeme za 300

za 300,- pro útulek

QR kód, kterým můžete přispět přímo z mobilní bankovní aplikace.