0 / 0 Kč

Paní Zrzavá

 

 

Paní Zrzavá žila celý svůj život v kravíně -cca dva roky a jak tam tak všechny kočičky žijí, tak mají i dvakrát do roka koťátka- ještě když jsou ještě samy koťaty, ale povětšinou jich moc nepřežije, zabijí je kocouři, lišky, zima, člověk-jedy na myši a potkany(smrt všech zúčastněných je krutá a bolestivá) .  Většinou jsou všechny kočky plaché a k člověku se nepřiblíží, žijí a přežívají. Nevybrali si to, prostě se tam narodili a přežili, nebo je tam někdo vyhodil, protože přece v kravíně je spousta myší, takže budou šťastné, ale není to až tak. Lovit divoké kočky s děsem v očích, není úplně ok a tak je jednodužší  i když zdlouhavější pomalu kočeny ochočovat  a zvykat na to, že jim ,,snad,, člověk neublíží , každé dát jméno a pomalu zvykat- je radost vidět jak si každá běží po nějaké době pro pohlazení a pravidelné papání a nechá se pohladit. Některým to trvá měsíc, některým dva, některé se nepřiblíží ani po třech měsících denního kontaktu.  V kravínech by si měli kočeny hýčkat-už jen kvůli výdajům za jedy, které stejně bohužel hlavně otráví - zase jen kočeny -lišky-a  i  dravé ptáky,  kteří  loví v okolí. Paní Zrzavé trvalo měsíc, než se naučila na zavolání a přišla si pro pohlazení a kapsičku. Občas se i stalo, že se tři dny neukázala nebo i 14 dní a kočen spousta, ale vždy se nakonec objevila. Vykáme si dodnes, je dáma a dámou je pořád, i když se stala nehoda a zrovna když bylo jasné, že se asi něco stalo a že dáma se potkala s …, tak jako naschvál - paní Zrzavá nebyla k nalezení(nebyla jediná, kde se řešila kastrace a odchyt) tak se i stalo, že dáma se objevila na poslední chvíli. A bylo …………... pozdě. Dnes má paní Zrzavá nový domov a její  dvě koťátka Zuzanka a Ludvík také,  další dva kluci Lukášek a Matýsek čekají, že se třeba najde někdo, kdo v záplavě koťat bude chtít právě je. Zatím má příběh šťastný konec, ale …

P.S. paní Zrzavá má oči žluté, ale se prostě nechce fotit..

 

Paní Zrzavou se podařilo odchytit těsně před porodem, kontrola u pana veterináře, nachystat pelíšek a kvalitní jídlo a čekat. Do tří dnů byli koťátka na světě.  Kocourci a jedna kočička.

 Je čas najít všem krásné domovy. Kočička je tříbarevná Zuzanka, Zrzaveček-Ludvík a skoro dvojčátka Lukášek a Matýsek, tak komu doma chybí kousek kočičího štěstí?

Dr. DO děkuje... ❤️❤️❤️

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé.

i plyšový pejsek může pomoci živému…
číslo transparentního účtu: 223762870/0600Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Děkujeme

Děkujeme za 150

za 150,- pro útulek

Děkujeme za 300

za 300,- pro útulek

QR kód, kterým můžete přispět přímo z mobilní bankovní aplikace.