0 / 0 Kč

Nelinka

 

Nelinka je 8mi letá fenečka jezevčíka. Nelinku jsme přebírali od velmi starého, nemocného pána, který se snažil do poslední chvíle zůstat se svým pejskem v zahradním domku, kde spolu celoročně, několik let bydleli. Byl leden a pán sotva stál na nohách,(Nelinka  byla zvyklá pána zahřívat) a byl důvod, telefonát od sousedky s prosbou, že pán už musí nutně do nemocnice, jen nepůjde dokud o Nelinku nebude postaráno a pár měsíců nástup odkládá-do hodiny jsme tam,-starý zahradní domek, všude sníh, leden cca pozdní odpoledne, takže tma jak v pytli, pán už od sousedky věděl, že  přijedeme, rozloučení s Nelinkou, tuším, že nebylo dobře ani jemu a ani mě-Nelinka-pohodový pejsek, radost z výletu-akce. Pán hned ráno nastoupil do nemocnice. Nelinku vezu ke své kamarádce Editě do dočasky mám stop stav-27 pejsků a 8 kočiček-obývák praská ve švech a já děkuji za fofr akci a pomoc. Nelinka pár dní hledá pána a seznamuje se s novou situací a okolím, ale je veselá a pozitivní, zvládá chodit bez vodítka a chová se jako vychovaná dáma. Kolečko vyšetření, ať víme a čipování,. Stačilo pár dní a Nelinka je jako doma, zapadla do smečky a dočasné rodiny. Čas hledat nový domov. Našel se, ale … tři měsíce a tel-blá blá blá, miluju tyto řeči - dovezte ji!  Omlouvám se, ale v tomto vždy věřím psovi a né lidem-přebírám Nelinku-nestojím o to slyšet ty štosy řečí a výmluv, jsou mě jedno. Vím jaká je a jak se chová . Nelinka je tu a je pořád stejná jak byla-tolerantní ke psům , kočkám, k dětem,  nemá potřebu utíkat nebo něco vymýšlet, není psychopat a nebojí se (jedna z výmluv)-je to dáma, která miluje ležet v trávě, honit krtky, mazlit se, chodit bez vodítka a hlídat si svého člověka, chodit pozdě k večeři protože zahrada je víc, tulit se a být s někým , ale mít svůj prostor pro pozorování a rozjímaní když pozoruje ptáky, ale když je potřeba jít, tak jde. Je to prostě vychovaná dáma s upřímnýma očima, která hledá pohodové lidi, se kterýma bude moci pár let prožít a zestárnout. Kdo Nelinku poznal a viděl, tak ví.

P.S. Mrzí mě, že někteří lidé naslibují co vše a jak, jen aby pejsek byl u nich, a pak žasnu z balíčků, které dostanou zpět na cestu do útulku, když nějaké dostanou(krmí největším šrotem)-řeči nekomentuju-ty jdou kolem mě(hlavně lži).  Chyba se vloudila, naštěstí  je Nelinka pohodář a domov, který se nevydařil je teprve za ty roky první v pořadí. Ne každý zvládne bezproblémového pesana a paní Nelinku nezvládla –zvláštní-víc v pohodě psa jen tak nepotkáte.

Dr. DO děkuje... ❤️❤️❤️

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé.

i plyšový pejsek může pomoci živému…
číslo transparentního účtu: 223762870/0600Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Děkujeme

Děkujeme za 150

za 150,- pro útulek

Děkujeme za 300

za 300,- pro útulek

QR kód, kterým můžete přispět přímo z mobilní bankovní aplikace.