0 / 0 Kč

Bertík

Bertík po roce u nás v útulku umřel-16let, slabé srdíčko a Cusinguv syndrom :-( i tak se ale dožil krásného věku.

Bertík oslavil 16té narozeniny :-), zatím je spokojený a jediné co nás trápí, tak je jeho hygiena. Snažíme se ho tolerovat, ale pokud máte staré povlečení a ručníky, tak budeme rádi, máme velkou spotřebu, Bertík se za hodinu vyčurá asi třikrát na různá místa po domě, a v tomto případě jsou savé podložky nepoužitelné. Zdatně mu v tom pomáhají i ostatní, takže plaveme. Děkujeme.

Bertík je snad spokojený, jeho křeslo už ho nezajímá a nejraději spí pod stolem u počítače, občas se zapomene, někde v rohu, ale to tak u starých pejsků bývá-letos mu bude 16let, což je docela dost. Občas má blbý den a je mrzutý, ale kdo ho občas nemá. Paní pravidelně volá, ale jak říká, nezvládla by ho vidět, tak jí aspoň přes její fajn sousedy posíláme fotky.

Paní za Bertíkem byla na návštěvě a moc se jí tu líbilo. Bertík jí poznal a vlastně vítali jí všichni pesani, bylo to fajn odpoledne plné vyprávění.

 

Bertíka jsme vzali, protože se nenašel nikdo, kdo by ho k sobě vzal. Ne, že bychom měli místo, to už nemáme dlouho, ale protože bylo jasné, že nebyla jiná možnost. Byli jsme za Bertíkem 17.1.2019, abychom se na něj podívali, seznámili se, dali si procházku, i abychom si vyslechli jeho historii a hlavně vše kolem-co má rád a co ne, aby až pro něho pojedeme, aby neměl pocit, že odjíždí s někým cizím. Paní je strašně milá a na Bertíkovi jí moc záleží, jen se prostě dostala do situace, kterou si myslela, že nebude muset řešit. Bohužel z příbuzných má jen synovce a ten má stejně starého pejska, který je nemocný a Bertík jiné pejsky nemusí. 19.1.2019 jsme dojeli pro Bertíka, tak jak na první návštěvě nedůvěřivě koukal, tak teď dokonce i vrtěl ocáskem a bylo trošičku vidět, že už nás někdy viděl. Bohužel toto je , ,neřest, , jedináčků, kteří mají jen svoji paničku, ale snad vše bude dobré. Domluvili jsme se s paní, že vezmeme Bartíkovi sebou i staré křeslo, na kterém spával (když neměl svůj pelíšek), aby se cítil jako doma a nijak moc ho to nerozrušilo, protože asi před rokem, měl mrtvičku, díky tomu je občas dezorientovaný a zakopává, což jsme si všimli i u něj doma-má na to věk.

Bertík je od soboty u nás-chce zavraždit všechny kočky a Bobíka, jinak se jeví celkem v pohodě. Určitě neslyší, a vidí špatně. Venčíme na vodítku, než pochopí, že ta zahrada je celá pro něj a najde cestu zpět ke svému křeslu. Zamiloval se do Noriho a všude chodí za ním, se Špekem se tolerují. S paní jsme se domluvili, že jak se z Brna přesune po vyšetřeních do Blanska do nemocnice, tak že se za ní zastavíme, ne proto, že by to chtěla ona, ale proto, že to chceme my. Doufáme a věříme, že to Bert dá, protože právě naposledy, při odloučení dostal mozkovou mrtvičku, když byla paní v lázních. Zatím to zvládá a vypadá v pohodě, hlavně se nemá čas nudit, protože kočky ho vzaly jako výzvu. A věříme, že se paní dá dokupy a Bertík se k ní třeba vrátí.

Léčení paní je dlouhodobé, má zlomené dva obratle, snad to zvládne i Bertík.

 

Dr.DO děkuje…

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé. 

                                           i plyšový pejsek může pomoci živému….

                                       číslo transparentního účtu: 223762870/0600

 

 

Dr. DO děkuje... ❤️❤️❤️

Adopcí plyšáka přispíváte na pejsky živé.

i plyšový pejsek může pomoci živému…
číslo transparentního účtu: 223762870/0600Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Pokud nám chcete trochu přispět na provoz webových stránek – klikněte. Děkujeme.

Děkujeme

Děkujeme za 150

za 150,- pro útulek

Děkujeme za 300

za 300,- pro útulek

QR kód, kterým můžete přispět přímo z mobilní bankovní aplikace.